Jaka jest gwarancja na szamba betonowe? U nas bezkonkurencyjna!

Kupując szambo betonowe konkretnego producenta mało kto zwraca uwagę na jakość wykonania. Powszechne jest wychodzenie z założenia, że przecież „szambo jak szambo – nie ma się tutaj czego doszukiwać”. To częsty błąd, który niestety może się zemścić w najgorszym momencie, czyli już po umieszczeniu zbiornika bezodpływowego w ziemi i zagospodarowaniu terenu wokół niego. Wiele osób przekonało się, jak kłopotliwa i kosztowna jest wymiana uszkodzonego szamba. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przed zakupem zbiornika dopytać, jaka jest gwarancja na szamba betonowe w danej firmie. W 3D Monolit nie robimy z tego żadnej tajemnicy, ponieważ zdecydowanie mamy się tutaj czym pochwalić. Szczegóły znajdziesz w naszym poradniku.

Jakiej gwarancji na szamba betonowe udziela 3D Monolit?

Każde z oferowanych przez nas szamb betonowych, niezależnie od jego pojemności, jest objęte aż 5-letnią gwarancją – to jedne z najlepszych warunków na rynku. Długa gwarancja stanowi potwierdzenie tego, że jesteśmy w 100% pewni jakości naszych produktów, a także poważnie traktujemy klientów, których pozytywna opinia ma dla nas kluczowe znaczenie.

5-letnia gwarancja na szamba betonowe z oferty firmy 3D Monolit daje Ci poczucie świętego spokoju. W tym okresie zawsze możesz liczyć na naszą pomoc, cokolwiek działoby się ze zbiornikiem bezodpływowym (np. utrata szczelności).

Standardowa gwarancja jest znacznie krótsza

Zdecydowana większość producentów szamb betonowych udziela standardowej, wynikającej z obowiązujących w Polsce przepisów 2-letniej rękojmi. Warto zauważyć, że nie mówimy tutaj o gwarancji, która jest dobrowolnym zobowiązaniem producenta.

Wyegzekwowanie swoich przywilejów konsumenckich w oparciu o rękojmie jest trudniejsze, bardziej czasochłonne, co stanowi dostateczny argument przemawiający za tym, aby zaufać producentowi udzielającemu długiej gwarancji na swoje szamba betonowe.

Uwaga na problemy z wyegzekwowaniem gwarancji

Osobną kwestią jest oczywiście to, w jaki sposób producent szamb betonowych honoruje udzielaną na nie gwarancję. Jak głosi mądre powiedzenie: papier wszystko przyjmie. Dlatego radzimy bardzo ostrożnie podchodzić do deklaracji producenta i zawsze zażądać jakiejś formy potwierdzenia rzekomo udzielonej gwarancji.

Koniecznie też trzeba się zapoznać z zapisami gwarancyjnymi, aby z góry wiedzieć, kiedy konsument nie będzie mógł skorzystać z prawa do np. darmowej naprawy czy wymiany zbiornika na wolny od wad. Przykładem będzie tutaj uszkodzenie mechaniczne, do jakiego doszło z winy nabywcy (np. w trakcie posadowienia szamba w przygotowanym wykopie).

Kiedy właściwie może Ci się przydać gwarancja na szambo betonowe?

Jeśli myślisz, że z szambem betonowym nie może się dziać nic niepokojącego, to jesteś w błędzie. Każdy zbiornik bezodpływowy, z różnych powodów, może ulec np. rozszczelnieniu. Takie rzeczy po prostu się zdarzają, chociażby w wyniku błędu produkcyjnego czy problemów z jakością zastosowanych materiałów dostarczonych przez firmę zewnętrzną. Kontrola jakości nie zawsze wychwyci takie przypadki.

Dlatego każdy rzetelny producent powinien udzielać możliwie jak najdłuższej gwarancji na swoje zbiorniki bezodpływowe – polityka w tym zakresie najlepiej świadczy zarówno o jakości szamb, jak i podejściu firmy do klienta. Gdyby miało się okazać, że z obiektywnych przyczyn Twój zbiornik utracił szczelność np. po 3 latach użytkowania, to zawsze będziesz mógł liczyć na to, że potraktujemy Twoje zgłoszenie poważnie i udzielimy Ci niezbędnej pomocy.

Ten poradnik powinien Cię ostatecznie utwierdzić w przekonaniu, że zakup szamba betonowego z nieznanego, przypadkowego źródła – a już szczególnie od pośrednika – nie jest najlepszym pomysłem. Rodzi to ryzyko, że szambo dotrze do Ciebie już uszkodzone, a w razie jego nieszczelności będzie Ci bardzo trudno wyegzekwować gwarancję.

Dlatego nie ryzykuj i kup szambo betonowe od rzetelnego producenta. Skontaktuj się z nami, a doradcy 3D Monolit pomogą Ci wybrać zbiornik o odpowiedniej pojemności i przygotują indywidualną, niezobowiązującą ofertę cenową.