Producent szamb betonowych – na co powinieneś zwrócić uwagę?

Rozbudowa sieci kanalizacyjnych, zwłaszcza na terenach wiejskich, nie przebiega w takim tempie, jakiego byśmy sobie życzyli. Stąd nadal obserwujemy bardzo duże zapotrzebowanie na bezodpływowe zbiorniki na nieczystości płynne. Najpopularniejsze są szamba betonowe, nazywane też monolitycznymi, które charakteryzują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości wykonania, trwałości oraz przede wszystkim szczelności. Na polskim rynku nie brakuje firm dostarczających takie zbiorniki, dlatego warto zadać sobie pytanie: czym kierować się przy wyborze producenta szamb betonowych? Odpowiadamy na nie w naszym poradniku.

Dlaczego warto wybrać szambo betonowe?

Główną zaletą bezodpływowych zbiorników na nieczystości z betonu i stali jest ich trwałość i odporność na trudne warunki środowiskowe. Ściany szamba betonowego dobrej jakości są niewrażliwe na wilgoć, napór gruntu, agresywne związki chemiczne znajdujące się w nieczystościach płynnych czy działanie wód gruntowych – nie ma więc ryzyka, że zbiornik np. zostanie wypchnięty na powierzchnię. To wszystko dostajemy też w atrakcyjnej cenie.

Koszt zakupu szamba betonowego nie powinien być głównym kryterium wyboru

Nie ma nic złego w tym, że wybierając szambo betonowe chcemy kupić je możliwie jak najtaniej – w końcu zbiorniki bezodpływowe zwykle są nabywane na zaawansowanym etapie budowy np. domu jednorodzinnego, kiedy to inwestorzy zaczynają już liczyć każdą złotówkę.

Przestrzegamy jednak przed nadmiernym oszczędzaniem. Szambo betonowe musi być nie tylko szczelne w chwili posadowienia, ale też w całym okresie eksploatacji. Gdyby miało się okazać, że np. po kilku latach zbiornik przecieka i konieczna jest jego wymiana, to koszty będą nieporównanie większe.

Zwróć uwagę na jakość wykonania szamba

Szambo jakie jest, każdy widzi? To nie do końca prawda. Szamba betonowe dostępne na polskim rynku potrafią znacząco różnić się między sobą jakością wykonania. Oczywiście na pierwszy rzut oka trudno jest to ocenić, a już szczególnie komuś, kto nie zna się na technologii produkcji zbiorników bezodpływowych. Dlatego radzimy: zwróć uwagę na certyfikaty oraz materiały użyte do wykonania szamba.

W 3D Monolit stosujemy wyłącznie wysokogatunkową stal wraz z betonem klasy C30/37. Wszystkie nasze produkty są objęte Wzorem Zastrzeżonym zgłoszonym do Urzędu Patentowego oraz posiadają atesty i certyfikaty poświadczające ich najwyższą jakość, szczelność i dopuszczające je do użytkowania.

Wybierając szambo betonowe od producenta 3D Monolit możesz mieć pewność, że podejmujesz dobrą decyzję. Nasze zbiorniki mogą być stosowane nawet w pobliżu miejsc czerpania wody gruntowej – jeśli więc masz przydomową studnię i chcesz mieć 100% pewność, że źródło nie zostanie skażone nieczystościami, to postaw na szambo z naszej oferty.

Jak długiej gwarancji udziela producent szamb betonowych?

Nie wszyscy zwracają na to uwagę, wychodząc z założenia, że – pisząc kolokwialnie – w szambie betonowym „nie ma się co zepsuć”. To jednak nie do końca prawda. W procesie produkcyjnym może dojść do różnego rodzaju pomyłek, w grę wchodzą również uszkodzenia podczas transportu, co siłą rzeczy negatywnie wpłynie na trwałość i szczelność zbiornika bezodpływowego.

Dlatego każdy rzetelny producent szamb betonowych powinien udzielić na swój produkt gwarancji. Standardowo wynosi ona 2 lata, natomiast w 3D Monolit dostaniesz aż 5 lat bezwarunkowej gwarancji. Jeśli w tym czasie z szambem zacznie się dziać coś złego (np. utraci szczelność), to możesz na nas liczyć. Nie ma lepszego potwierdzenia wysokiej jakości produktu, niż tak długie zobowiązanie ze strony producenta.

Dobierz zbiornik o odpowiedniej pojemności

Pojemność szamba jest kluczowym czynnikiem, który powinien mieć wpływ na Twoją decyzję. Wybierając producenta szamb betonowych zwróć uwagę na obszerność oferty danej firmy. W 3D Monolit kupisz szambo monolityczne o pojemności:

  • 5000 litrów
  • 8000 litrów
  • 10000 litrów
  • 12000 litrów
  • 14000 litrów
  • 16000 litrów

Wybór jest więc na tyle duży, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem szamba o takiej pojemności, która będzie idealna pod kątem Twoich potrzeb. Przykładowo: jeśli szukasz zbiornika do domu jednorodzinnego zamieszkanego przez 4 osoby (dwoje dorosłych i dwoje dzieci), to w zupełności wystarczające powinno być szambo o pojemności 8000 litrów. Na działkę rekreacyjną lub do małego domu możesz wybrać szambo o pojemności 5000 litrów, natomiast do firmy zatrudniającej kilkanaście osób potrzebny będzie już zbiornik o pojemności 14000 lub 16000 litrów.

Rada

Pamiętaj, że nieczystości z szamba powinny być wybierane co 2, maksymalnie 3 tygodnie – wymagają tego względy sanitarne.

Jeśli nie wiesz, jaka pojemność szamba betonowego będzie dla Ciebie odpowiednia, to zdaj się na porady fachowców. Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie udzielimy Ci wskazówek. Sprawdź też całą ofertę 3D Monolit, z którą możesz się wygodnie zapoznać online – atrakcyjną ofertę cenową otrzymasz od nas na maila lub podczas rozmowy telefonicznej.