Szamba betonowe 10m3 – kilka pomysłów na ich wykorzystanie

Szamba betonowe 10m3 należą do najpopularniejszych produktów w ofercie 3D Monolit. Otrzymujemy mnóstwo zapytań o zbiorniki bezodpływowe o właśnie takiej pojemności, i to zarówno ze strony klientów indywidualnych, jak i firmowych. Duże zainteresowanie szambem 10000 litrów wynika przede wszystkim z jego uniwersalności. Istnieje szeroka grupa klientów, dla których taki zbiornik będzie optymalnym wyborem – i to nie tylko do odprowadzania nieczystości.

Do domu jednorodzinnego bez kanalizacji

Dla wielu właścicieli budynków mieszkalnych dostęp do kanalizacji wciąż jest luksusem, o jakim mogą tylko pomarzyć. Mnóstwo polskich gmin ma duże zaległości w zakresie rozbudowy sieci kanalizacyjnej, co wymusza na mieszkańcach stosowanie innych sposobów na odprowadzanie i gromadzenie nieczystości. Najpopularniejszym jest oczywiście przydomowe szambo.

W ofercie 3D Monolit znajdziesz szamba betonowe o różnych pojemnościach, jednak szczególnie chętnie nasi klienci decydują się na wariant 10 m3. Dlaczego? Ponieważ oferuje on najlepszy stosunek ceny do pojemności oraz ilości miejsca, jakie zajmuje taki zbiornik na działce.

Szamba betonowe 10m3 bez problemu mieszczą się na standardowych działkach budowlanych, umożliwiając zachowanie wymaganych przepisami odległości m.in. od granicy działki sąsiada czy drogi. Jednocześnie taka pojemność jest w zupełności wystarczająca na potrzeby 4-5 osobowej rodziny, która w skali miesiąca zużywa właśnie około 10 m3 wody.

Nie bez znaczenia jest przy tym fakt, iż większość wozów asenizacyjnych obsługujących klientów indywidualnych posiada beczki o pojemności 8-12 m3, dzięki czemu nie ma problemu z zamówieniem wywozu nieczystości za jednym razem (nie trzeba więc dwukrotnie umawiać się z właścicielem firmy asenizacyjnej, co pociągałoby za sobą dodatkowe koszty).

Dla niedużej firmy

Szczelne szambo betonowe 10m3 jest także bardzo dobrym wyborem dla przedsiębiorców, którzy dysponują własnym budynkiem firmowym niepodłączonym do sieci kanalizacyjnej (z uwagi na brak warunków technicznych). Zbiornik bezodpływowy o takiej pojemności będzie wystarczający w sytuacji, gdy w firmie pracuje 5-6 osób. Dzięki temu nie trzeba będzie zbyt często zamawiać wywozu, a to oczywiście przełoży się na rozsądne koszty eksploatacji szamba.

Rada

Przy ograniczonej ilości miejsca na działce, ale jednocześnie sporej liczbie użytkowników budynku firmowego, warto już pomyśleć o zakupie szamba dwukomorowego lub o szeregowym połączeniu dwóch szamb betonowych o pojemności 10 m3.

Do gromadzenia deszczówki

To może być dość zaskakująca propozycja, natomiast w 3D Monolit zauważamy, że coraz więcej osób interesuje się zakupem szamba betonowego 10m3 z myślą o wykorzystywaniu go, jako podziemnego zbiornika na deszczówkę. Jest to dobry pomysł, zwłaszcza w dobie coraz bardziej dokuczliwej suszy, która nie tylko niszczy uprawy rolne, ale też drastycznie podnosi koszty podlewania przydomowego ogródka.

Szambo betonowe 10m3 powinno być w zupełności wystarczające na potrzeby gospodarstwa domowego. Podłączając do niego rury drenażowe odprowadzające wodę z rynien można zapewnić sobie dostęp do pokaźnej ilości darmowej deszczówki, która będzie ratować sytuację w okresach suszy. Co ważne, na taką inwestycję można dziś dostać dofinansowanie do 5000 złotych w ramach rządowego programu „Moja Woda”. To pomysł godny rozważenia.

Dla planujących wykonanie piwniczki

Na koniec chyba najbardziej oryginalna propozycja wykorzystania szamba betonowego 10m3. Przydomowa piwniczka na tzw. weki, wino czy różnego rodzaju drobiazgi, które nie mieszczą się już w garażu, to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Jest znacznie tańsza, szybsza i łatwiejsza w wykonaniu niż murowana ziemianka. Bezodpływowy zbiornik o pojemności 10 m3 powinien być wystarczający na potrzeby przeciętnej rodziny, a przy tym nie zajmie dużo miejsca pod powierzchnią gruntu. Trzeba tylko dobrze przemyśleć kwestię wykonania wejścia do piwniczki.

Jak widać szamba betonowe 10m3 mogą być wykorzystane na wiele sposobów, niekoniecznie zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje takie szambo? Skontaktuj się z 3D Monolit, a przygotujemy dla Ciebie atrakcyjną ofertę.