Szamba betonowe – ceny zależą od kilku czynników

Cena szamba betonowego jest jednym z głównych powodów, dla których inwestorzy decydują się na takie rozwiązanie. W końcu każdy chce minimalizować koszty zarówno wykonania instalacji kanalizacyjnej (której przecież i tak nie widać), jak i późniejszego zagospodarowywania nieczystości wyprowadzanych z budynku. Ceny szamb betonowych znacząco się różnią w zależności od producenta, pojemności, a nawet regionu kraju. Co tak naprawdę wpływa na koszt zakupu zbiornika bezodpływowego na nieczystości? Czy rzeczywiście warto wybierać najtańsze dostępne modele? Wszystko stanie się dla Ciebie jasne po przeczytaniu naszego poradnika.

Ceny szamba betonowego zachęcają do zakupu

Zdecydowana większość nabywców szamb betonowych wybiera takie zbiorniki nie z powodu funkcjonalności czy tym bardziej estetyki, ale po prostu ze względu na bardzo atrakcyjną cenę. Pod tym względem zbiorniki bezodpływowe na nieczystości wykonane z betonu są bezkonkurencyjne. Nie znajdziemy tańszej opcji ani po stronie zbiorników z tworzywa, ani stalowych.

Pewną alternatywą dla szamb betonowych są coraz popularniejsze przydomowe oczyszczalnie ścieków. Sprawa nabiera innego kształtu w momencie, gdy popatrzymy na ceny. Takie oczyszczalnie są znacznie droższe zarówno w zakupie, jak i w montażu. Różnica może być kilkukrotna, stąd inwestorzy dysponujący ograniczonym budżetem ostatecznie i tak decydują się na szambo betonowe.

Ważne!

Nie w każdej sytuacji można zastosować przydomową oczyszczalnię ścieków, która wymaga sporej ilości miejsca oraz zachowania minimalnych odległości m.in. od przydomowego ujęcia wody.

Jakość wykonania – to ona ma decydujący wpływ na cenę szamba

Można spotkać się z opinią, że szamba betonowe nie są do końca szczelne. Wzięła się ona stąd, że nadal mnóstwo osób przy wyborze zbiornika nie zwraca uwagi na jakość wykonania – liczy się tylko cena szamba betonowego. Tymczasem taki zbiornik może, a wręcz musi być szczelny. Wszystko zależy po prostu od tego, jak poważnie producent podchodzi do jakości.

W 3D Monolit nie eksperymentujemy i stosujemy sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne gwarantujące, że nasze szamba są:

  • niewrażliwe na wilgoć,
  • odporne na napór gruntu,
  • odporne na agresywne związki chemiczne w nieczystościach płynnych,
  • odporne na działanie wód gruntowych.

Jednocześnie udowadniamy, że jakość nie musi być droga. Nasze szamba betonowe są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie, pomimo tego, że przykładamy ogromną wagę do klasy wykonania. Każde z naszych szamb jest zbudowane w oparciu o wysokogatunkową stal oraz beton klasy C30/37. Produkty 3D Monolit są objęte Wzorem Zastrzeżonym zgłoszonym do Urzędu Patentowego, posiadają atesty i certyfikaty poświadczające wysoką jakość, szczelność oraz dopuszczające zbiorniki do użytkowania.

To warto wiedzieć

Szamba betonowe 3D Monolit są objęte aż 5-letnią gwarancją.

Im większe tym droższe

Oczywistym czynnikiem wpływającym na cenę szamba betonowego jest jego pojemność. Im więcej materiału musi użyć producent, tym droższy będzie gotowy zbiornik. Dlatego zawsze radzimy, aby dobrze przemyśleć kwestię doboru pojemności szamba betonowego i niepotrzebnie nie przepłacać.

W 3D Monolit oferujemy szamba betonowe o pojemności:

  • 5000 litrów
  • 8000 litrów
  • 10000 litrów
  • 12000 litrów
  • 14000 litrów
  • 16000 litrów

Tak szeroki wybór pozwala bez problemu dobrać odpowiedni zbiornik dla każdego klienta, w czym bezpłatnie pomagają nasi doradcy. Jeśli więc nie wiesz, jakie szambo betonowe jest Ci faktycznie potrzebne, to skontaktuj się z nami zamiast zgadywać.

Pamiętaj o koszcie transportu

Często jest tak, że natrafiamy na bardzo atrakcyjną ofertę sprzedaży szamba betonowego. Cena jest niezwykle konkurencyjna, pojemność w porządku, nic tylko brać. Czy aby na pewno? Radzimy sprawdzić, jak sprzedawca rozwiązuje kwestię transportu. Jego koszt może odpowiadać nawet połowie wartości samego zbiornika! Zwłaszcza, jeśli szambo znajduje się na drugim końcu Polski.

Aby zadbać o wygodę i portfele naszych klientów 3D Monolit oferuje transport zakupionych zbiorników betonowych pod wskazany adres. Korzystając z naszej usługi masz pewność, że szambo zostanie dobrze zabezpieczone na czas transportu, dotrze na miejsce nieuszkodzone, a przy tym nie będziesz musiał głęboko sięgać do portfela.

Dlaczego nie warto kupować najtańszych szamb betonowych?

Głównym argumentem jest to, że podejrzanie tanie zbiorniki betonowe na nieczystości płynne prezentują dyskusyjną jakość wykonania. Nie dość, że odbija się to na ich szczelności (ogromne straty dla środowiska, ryzyko skażenia wód gruntowych), to jeszcze trzeba się liczyć z tym, że po kilku latach eksploatacji taki zbiornik będzie się nadawać tylko do wymiany – a chyba nikomu nie uśmiecha się wpuszczać na swój teren koparki, która zrujnuje wypielęgnowany ogród.

Cena porządnego szamba betonowego, wykonanego z certyfikowanych materiałów i zgodnie ze sztuką wciąż jest na tyle atrakcyjna, że naprawdę nie ma tutaj sensu szukać przesadnych oszczędności.