Szambo betonowe Śląsk – gdzie kupić? Na co zwrócić uwagę?

Zakup szamba betonowego jest naturalnym wyborem dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą zastosować przydomowej oczyszczalni ścieków, a nie mają też szans, aby podłączyć nieruchomość do gminnej sieci kanalizacyjnej. Dlaczego warto wybrać zbiornik bezodpływowy z betonu? Ponieważ gwarantuje on szczelność, wieloletnią trwałość i odporność na działanie skrajnie niekorzystnych czynników środowiskowych, a w dodatku jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli planujesz kupić szambo betonowe na Śląsku, to pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest znalezienie lokalnego producenta. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Dlaczego warto kupić szambo betonowe na Śląsku bezpośrednio od producenta?

Najważniejszym argumentem, który za tym przemawia, są koszty transportu. Szambo betonowe to bardzo kłopotliwy w przewozie gabaryt, dlatego zamawiając je z drugiego końca Polski licz się z tym, że zapłacisz krocie za transport wraz z rozładunkiem i posadowieniem w przygotowanym wcześniej wykopie.

Mnóstwo osób szukających szamba betonowego najpierw zagląda na portale aukcyjne i ogłoszeniowe, gdzie znajduje bardzo atrakcyjne oferty sprzedaży. Problem zaczyna się w momencie, gdy producent lub pośrednik podaje koszt dostarczenia zbiornika bezodpływowego pod wskazany adres, na przykład 300 kilometrów od swojej siedziby. Może się okazać, że inwestor musiałby zapłacić nawet 1/3 ceny samego szamba, co oczywiście podważa sens przeprowadzenia takiej transakcji.

Kupując sambo betonowe na Śląsku od producenta unikniesz bardzo wysokich kosztów transportu, a dodatkowo będziesz mieć możliwość uzgodnienia terminu dostawy tak, jak Ci to pasuje – najlepiej w dniu, kiedy jest już przygotowany wykop i na miejscu pracuje ekipa odpowiedzialna za przyłączenie szamba do domowej kanalizacji.

Zaletą zakupu szamba betonowego na Śląsku od producenta jest również możliwość otrzymania dużo korzystniejszej ceny. Nie ponosisz tutaj kosztu pośrednictwa, z kolei sam producent nie musi płacić marży hurtowniom, stąd może przygotować lepszą ofertę dla klienta końcowego.

Kupując od producenta masz również pełną wiedzę na temat szamba, które wybrałeś. Otrzymasz kartę techniczną, w której znajdują się informacje na temat m.in. klasy użytego betonu, rodzaju zastosowanego zbrojenia oraz daty produkcji. Wiesz zatem, za co tak naprawdę płacisz i możesz wiarygodnie ocenić jakość konkretnego zbiornika bezodpływowego.

Inną ważną zaletą zakupu szamba betonowego na Śląsku bezpośrednio od producenta jest pewność, że na miejsce dotrze dokładnie taki zbiornik, jaki zamówiłeś. Wyobraź sobie, jakim problemem byłoby otrzymanie szamba o złej pojemności, które przyjechało do Ciebie z drugiego końca Polski (a takie pomyłki mogą się zdarzyć). Dodatkowo producent daje Ci gwarancję, że szambo będzie nieuszkodzone, pełnowartościowe i gotowe do podłączenia do domowej instalacji kanalizacyjnej.

Kup szambo w 3D Monolit

3D Monolit to jeden z najbardziej renomowanych producentów szamb betonowych na Śląsku i na południu Polski. Nasze produkty dostarczamy także klientom z innych regionów kraju, co najlepiej świadczy o tym, jak dużym cieszymy się zaufaniem. W naszej ofercie znajdziesz szamba betonowe w wielu wariantach pojemności:

  • 5000 litrów,
  • 8000 litrów,
  • 10000 litrów,
  • 12000 litrów,
  • 14000 litrów,
  • 16000 litrów.

Wybór jest więc bardzo duży i niezależnie od tego, czy potrzebujesz szamba betonowego na działkę rekreacyjną, do domu jednorodzinnego, firmy, zakładu produkcyjnego czy do gromadzenia deszczówki, na pewno znajdziesz odpowiedni model w naszej ofercie.

Czym wyróżniają się nasze szamba betonowe?

Choć panuje przekonanie, że każde szambo betonowe jest produkowane w dokładnie ten sam sposób, z użyciem identycznych materiałów i zbiorniki dostępne na rynku niczym się od siebie nie różnią (poza pojemnością), to jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej.

Warto pamiętać, że szambo betonowe kupuje się raz na kilkadziesiąt lat. Jego ewentualna wymiana byłaby bardzo kłopotliwa, wiązałaby się z koniecznością przeprowadzenia robót ziemnych, a więc np. ze zrujnowaniem ogrodu czy kostki brukowej. Lepiej zatem od razu zainwestować w porządną jakość, jaką swoim klientom gwarantuje 3D Monolit.

Nasze szamba betonowe są produkowane z wykorzystaniem wysokogatunkowej stali oraz betonu C30/37. Jakość i szczelność zbiorników potwierdzają wymagane atesty oraz certyfikaty, które zawsze udostępniamy naszym klientom. Ważną informacją jest ta, że szamba betonowe 3D Monolit mogą być stosowane w pobliżu ujęć wody pitnej.

To warto wiedzieć

Szamba 3D Monolit są objęte aż 5-letnią gwarancją oraz Wzorem Zastrzeżonym zgłoszonym do Urzędu Patentowego.

Kupując szambo betonowe w 3D Monolit podejmujesz więc mądrą decyzję, zapewniając sobie wiele lat bezproblemowej eksploatacji zbiornika oraz mając pewność, że gromadzenie nieczystości płynnych nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Już teraz zapoznaj się z całą ofertą i skontaktuj się z nami, aby poznać ceny poszczególnych szamb betonowych.