Zbiorniki żelbetowe monolityczne. Do czego najczęściej się je wykorzystuje?

Technologia produkcji monolitycznych zbiorników żelbetowych okazała się przełomowa. Dzięki niej zyskaliśmy szybki dostęp do szczelnych zbiorników o bardzo szerokim zakresie zastosowania. Choć same zbiorniki nie są niczym skomplikowanym, to jednak w wielu aspektach codziennego życia są po prostu niezastąpione – nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Postanowiliśmy przygotować artykuł, w którym omawiamy najpopularniejsze zastosowania zbiorników żelbetowych monolitycznych, również ze względu na ich pojemność.

Zbiorniki żelbetowe monolityczne 5000 litrów

Zaczynamy od najmniejszych zbiorników bezodpływowych dostępnych w naszej ofercie. Zbiorniki żelbetowe monolityczne 5000 litrów szczególnie dobrze nadają się na przydomowe szambo lub zbiornik podziemny na deszczówkę.

Sprawdź szambo betonowe 5000 litrów w ofercie 3D Monolit i zapytaj o cenę!

Zbiorniki żelbetowe monolityczne 8000 litrów

Nieco większe zbiorniki bezodpływowe najczęściej są wybierane przez naszych klientów na przydomowe szamba – w zupełności wystarczające na potrzeby standardowej rodziny 2+2. Taki zbiornik można również wykorzystać do gromadzenia gnojowicy czy deszczówki.

Sprawdź szambo betonowe 8000 litrów w ofercie 3D Monolit i zapytaj o cenę!

Zbiorniki żelbetowe monolityczne 10 000 litrów

Szambo o pojemności 10 000 litrów będzie optymalnym wyborem nawet dla większej rodziny. Sprawdzi się też w gospodarstwie rolnym – można w nim magazynować różnego rodzaju nieczystości, a także wodę deszczową do podlewania pola uprawnego.

Sprawdź szambo betonowe 10 000 litrów w ofercie 3D Monolit i zapytaj o cenę!

Zbiorniki żelbetowe monolityczne 12 000 litrów

Aż 12 000 litrów pojemności powinno wystarczyć do gromadzenia w zbiorniku bezodpływowym dużych ilości wody deszczowej na potrzeby rolnictwa, ogrodnictwa, sadownictwa etc. Takie zbiorniki żelbetowe są również wybierane na szamba dla mniejszych firm i gospodarstw rolnych.

Sprawdź szambo betonowe 12 000 litrów w ofercie 3D Monolit i zapytaj o cenę!

Zbiorniki żelbetowe monolityczne 14 000 litrów

Mamy tutaj do czynienia z już całkiem pojemnym zbiornikiem bezodpływowym, który szczególnie powinien zainteresować inwestorów szukających szamba dla firmy, gospodarstwa rolnego lub zbiornika na deszczówkę czy inne substancje wykorzystywane np. w celach profesjonalnych.

Sprawdź szambo betonowe 14 000 litrów w ofercie 3D Monolit i zapytaj o cenę!

Zbiorniki żelbetowe monolityczne 16 000 litrów

Przechodzimy już do kategorii zbiorników żelbetowych monolitycznych do zastosowań firmowych i gospodarskich. Takie szamba w 3D Monolit najczęściej zamawiają klienci, którzy potrzebują szamba do budynku biurowego, magazynu czy obiektu produkcyjnego. Jest to również dobry wybór dla większego gospodarstwa rolnego – zbiornik sprawdzi się do magazynowania w nim gnojowicy, szamba wyprowadzanego z budynku mieszkalnego, jak również do gromadzenia dużych ilości wody deszczowej, co jest szczególnie ważne w dobie coraz częstszych okresów suszy rolniczej i hydrologicznej.

Sprawdź szambo betonowe 16 000 litrów w ofercie 3D Monolit i zapytaj o cenę!

Postaw na zbiornik firmy 3D Monolit!

Pamiętaj, że kupując zbiornik żelbetowy monolityczny od 3D Monolit wybierasz wysoką jakość, a tym samym pełną szczelność i wieloletnią trwałość. Jesteśmy jednym z najbardziej renomowanych i najczęściej polecanych producentów zbiorników żelbetowych w Polsce.

To warto wiedzieć

Oferujemy również szamba dwukomorowe, które są idealnym rozwiązaniem w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na przestrzeń do magazynowania np. nieczystości płynnych.

Wszystkie zbiorniki bezodpływowe 3D Monolit są objęte Wzorem Zastrzeżonym zgłoszonym do Urzędu Patentowego. Jako jeden z nielicznych producentów na polskim rynku udzielamy aż 5-letniej gwarancji na szamba betonowe z naszej oferty. Zbiorniki żelbetowe monolityczne 3D Monolit posiadają niezbędne atesty i certyfikaty oraz są wykonane z najlepszych materiałów – wysokogatunkowej stali i betonu klasy C30/C37.