Producent szamb betonowych – 4 rzeczy, które warto sprawdzić przed wybraniem konkretnej firmy

W Polsce jest wielu producentów szamb betonowych, którzy dostarczają je nie tylko na krajowy rynek, ale też za granicę. Polskie zbiorniki bezodpływowe z betonu są cenione za wysoką jakość wykonania oraz szczelność, co ma kluczowe znaczenie w dobie tak silnego akcentu kładzionego na ochronę środowiska. Jeśli powoli przymierzasz się do zakupu szamba dla domu czy firmy, to skorzystaj z naszej wskazówki i nie kieruj się wyłącznie kryterium ceny. Najważniejsze jest to, aby znaleźć dobrego producenta szamb betonowych. Po czym go poznasz? W naszym poradniku wymieniamy 4 ważne szczegóły, które warto sprawdzić analizując ofertę konkretnej firmy.

Jakość wykonania szamba betonowego

Trudno jest ją ocenić bez bliskiego przyjrzenia się konkretnemu zbiornikowi bezodpływowemu – a to nie zawsze jest możliwe. Dlatego w pierwszej kolejności warto zajrzeć na stronę internetową producenta szamb betonowych lub do karty technicznej produktu i sprawdzić, z czego dany zbiornik jest rzeczywiście wykonany.

W 3D Monolit nie robimy z tego żadnej tajemnicy. Szamba betonowe oferowane przez naszą firmę są wykonane z najwyższej jakości betonu klasy C30/C37 oraz z wysokogatunkowej stali. Gwarantujemy tym samym pełną szczelność szamba, jak również jego odporność na skrajnie niekorzystne środowisko.

Gwarancja, jakiej udziela konkretny producent szamb betonowych

Po czym poznasz dobrego producenta szamb betonowych? Po tym, że jest w 100% pewien jakości oferowanych przez siebie produktów. Nie ma lepszego kryterium niż okres gwarancji, jakiej udziela firma na produkowane zbiorniki. W przypadku szamb od 3D Monolit korzystasz z aż 5-letniej gwarancji. Gdyby w tym czasie coś złego stało się z szambem, np. utraci ono szczelność, to my gwarantujemy udzielenie Ci fachowej pomocy – włącznie z wymianą szamba na nowe.

Certyfikaty

Na pewno warto poprosić producenta szamb betonowych o przedstawienie certyfikatów jakości oraz dopuszczających jego produkty do sprzedaży na rynku. Każde szambo oferowane w naszym kraju musi spełniać standardy jakościowe określone konkretnymi przepisami. Zbiorniki 3D Monolit są objęte m.in. Wzorem Zastrzeżonym zgłoszonym do Urzędu Patentowego, jak również posiadają certyfikaty potwierdzające, że mogą być stosowane do gromadzenia nieczystości płynnych – także na terenach znajdujących się w pobliżu ujęć wody pitnej.

Obszerność oferty

Jest to szczególnie istotna kwestia w sytuacji, gdy jeszcze nie wiesz dokładnie, jaką pojemność szamba betonowego wybrać. Im szersza oferta danego producenta, tym mniejsze ryzyko, że ostatecznie zdecydujesz się na zakup zbiornika nie takiego, jaki jest Ci rzeczywiście potrzebny, ale po prostu tego, który jest aktualnie dostępny.

W 3D Monolit w stałej ofercie posiadamy szamba betonowe o pojemnościach:

  • 5000 litrów,
  • 8000 litrów,
  • 10000 litrów,
  • 12000 litrów,
  • 14000 litrów,
  • 16000 litrów.

Z pewnością więc będziemy w stanie dobrać dla Ciebie takie szambo betonowe, które pod względem pojemności idealnie sprawdzi się w Twoim domu czy w firmie, jednocześnie mieszcząc się na działce z zachowaniem wymaganych odległości.

Wybór odpowiedniego producenta szamba betonowego jest o tyle istotny, że wiele firm działających na polskim rynku oferuje nie swoje produkty. Trudno zatem ocenić ich jakość, a tym bardziej skorzystać z gwarancji, jeśli byłaby taka potrzeba. Z tego powodu rekomendujemy zakup szamba betonowego bezpośrednio od producenta. Niesie to ze sobą także inne korzyści, w tym:

  • najlepszą cenę,
  • opcję transportu pod wskazany adres wraz z posadowieniem szamba w wykopie,
  • krótki termin realizacji zamówienia (produkcja na bieżąco),
  • pewność, że szambo dotrze na miejsce nieuszkodzone (producent bierze pełną odpowiedzialność za swój produkt).

Jeśli więc nie masz ochoty na kosztowne eksperymenty, chcesz za to mieć święty spokój z szambem przez wiele następnych lat, to kup zbiornik bezodpływowy od producenta – firmy 3D Monolit z Zawiercia. Potrzebujesz pomocy przy doborze pojemności? Przeczytaj pozostałe poradniki na naszym blogu lub po prostu skontaktuj się z nami i skorzystaj z fachowej porady eksperta 3D Monolit.