Koszt szamba betonowego – co należy wziąć pod uwagę?

Szambo, czyli zbiornik bezodpływowy, to wciąż podstawowy sposób na zagospodarowywanie nieczystości płynnych z gospodarstwa domowego. Budowa sieci kanalizacyjnej jest olbrzymim przedsięwzięciem, dlatego gminom idzie to bardzo wolno i wiele domów jest przez to pozbawionych dostępu do kanalizacji. Szambo nie musi być wcale złym rozwiązaniem – pod warunkiem prawidłowego dobrania zbiornika. Wiele osób wciąż skupia się jednak tylko na koszcie szamba betonowego, nie biorąc pod uwagę innych istotnych czynników. Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule.

Pojemność szamba

Koszt szamba betonowego jest oczywiście ściśle uzależniony od jego pojemności. Pisząc wprost: im większe szambo, tym więcej musisz za nie zapłacić. Wynika to z konieczności użycia większej ilości materiałów do budowy zbiornika.

W tym miejscu musimy natomiast zaznaczyć, że zmniejszanie pojemności szamba w celu obniżenia jego kosztu jest poważnym błędem. Jeśli z wyliczeń jasno wynika, że potrzebujesz szamba betonowego 12 m3, ale w imię zaoszczędzenia pieniędzy kupisz zbiornik na szambo 10000 litrów, to takie podejście może mieć fatalne konsekwencje.

Po pierwsze: zbyt małe szambo w stosunku do potrzeb gospodarstwa domowego będzie się błyskawicznie zapełniać i wymagać częstego opróżniania. Po drugie: im większa częstotliwość wywozu szamba, tym wyższe koszty będziesz ponosić z tego tytułu. Wreszcie po trzecie: na pewno kiedyś dojdzie do sytuacji, w której szambo się przepełni, a nie będziesz mieć możliwości szybkiego zamówienia wywozu.

Przy okazji zajrzyj do innego artykułu na naszym blogu, w którym wyjaśniamy, jakie pojemności mają szamba i od czego należy uzależnić wybór konkretnego zbiornika.

Koszt szamba betonowego wynika z jakości wykonania

Pojemność to kluczowy, ale niejedyny czynnik wpływający na cenę szamba betonowego. Istotna jest również jakość samego produktu, która wynika bezpośrednio z zastosowanych materiałów oraz dokładności procesu produkcyjnego.

Szamba betonowe 3D Monolit prezentują bardzo wysoką jakość, co przekłada się na ich szczelność oraz wieloletnią trwałość. Jeśli szukasz szamba, o którym można zapomnieć od razu po zasypaniu, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.

Każdy zbiornik bezodpływowy 3D Monolit jest objęty Wzorem Zastrzeżonym zgłoszonym od Urzędu Patentowego. Posiadamy niezbędne atesty oraz certyfikaty. Szamba wykonujemy z betonu klasy C30/C37 zbrojonego wysokogatunkową stalą.

Jako jeden z nielicznych producentów udzielamy aż 5-letniej gwarancji na nasze szamba betonowe. Trudno o lepsze potwierdzenie jakości zbiorników bezodpływowych 3D Monolit z Zawiercia.

Dlaczego jesteśmy tak chętnie wybieranym i polecanym przez klientów producentem zbiorników żelbetowych? Dowiesz się tego z osobnego artykułu na naszym blogu.

Pamiętaj o kosztach transportu

Czasami jest tak, że udaje się znaleźć nieco tańsze szambo o identycznej pojemności, ale na drugim końcu Polski. Pamiętaj więc, że na końcową cenę wpływ mogą mieć także koszty transportu zbiornika. Szamba betonowe są bardzo ciężkie i mają spory rozmiar, dlatego nie da się ich przewieźć na pierwszym-lepszym samochodzie dostawczym.

Chcąc uniknąć bardzo wysokich kosztów transportu szamba kup je w Twojej okolicy – 3D Monolit zapewni Ci dowóz zbiornika pod wskazany adres wraz z rozładunkiem i posadowieniem przy pomocy HDS-a.

Podsumowanie

Koszt szamba betonowego nie powinien być jedynym kryterium wyboru. O wiele ważniejsze jest to, czy dany zbiornik rzeczywiście spełnia potrzeby rodziny pod względem pojemności. Podjęcie dobrej decyzji na tym etapie zaprocentuje w przyszłości rzadszym wywozem szamba, a tym samym realnymi oszczędnościami oraz wyższym komfortem domowników. Więcej o tym możesz przeczytać w innym artykule na naszym blogu, w którym wyjaśniamy, dlaczego pojemność szamba jest tym parametrem, któremu trzeba poświęcić dużo uwagi.

To, ile dziś zapłacisz za szambo, nie będzie mieć żadnego znaczenia za 2-3 lata (na pewno o tym zapomnisz). Dlatego radzimy skupić się na jakości zbiornika, aby za jakiś czas nie żałować podjętej decyzji.

Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa w zakresie doboru szamba betonowego, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z 3D Monolit.